BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozitív kezdés New Yorkban

Az előző napi negatív zárás után szerény indexerősödéssel indult a kereskedés az amerikai értékpapírpiacokon csütörtökön - írja az MTI.

2018. február 8. csütörtök, 15:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,02 százalék, az S&P-500 index 0,03 százalék, a Nasdaq Composite index 0,19 százalék nyereséget mutatott.

Az amerikai tőzsdéken a pénteki és hétfői nagy árfolyamesés után kedden és szerdán szokatlanul szélsőséges ingadozással folyt a kereskedés, ami kedden erős pozitív, szerdán pedig negatív záráshoz vezetett. Az árfolyamkilengések mértékét követő VIX, a piac "félelmi indexe" a kedden ötven pont felett elért két és fél éves csúcsról szerdán már húsz pont közelébe húzódott vissza.

A pénteken indult nagy eséssel a DJIA-30 és S&P-500 indexek a hétfői kereskedés végére elveszítették az év eleje óta felhalmozott nyereségüket. A csütörtöki kereskedés kezdete előtt viszont a két index már 0,7 és 0,3 százalékkal állt év eleji értéke felett. A Nasdaq Composite 2,1 százalékkal erősebb év eleji értékénél.

Az olaj a péntek óta tartó esés után csütörtökön már a stabilizálódás jeleit mutatta: az amerikai kereskedés kezdetén a WTI nyersolaj ára 0,44 százalékkal állt magasabban a globális kereskedelemben, hordónként 62,06 dolláron, a Brent viszont 0,15 százalékkal 65,41 dollárra csökkent. A Brent ára 65 dollár alatt is járt az amerikai és az északi-tengeri termelés növekedése miatt.

A dollár gyengült, az arany ára emelkedett. Az eurót 0,24 százalékkal jegyezték erősebben 1,2292 dolláron, az arany határidős jegyzése 0,30 százalékkal unciánként 1318,50 dollárra emelkedett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet