BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösben nyitott New York

Az előző napi szélsőséges ingadozás és pozitív zárás után ismét indexcsökkenéssel indult a kereskedés az amerikai értékpapírpiacokon - írja az MTI.

2018. február 7. szerda, 15:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,08 százalék, az S&P-500 index 0,21 százalék, a Nasdaq Composite index 0,31 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén.

Kedden az amerikai tőzsdék pár nap nagy esést követően már számottevő, két százalék körüli nyereséggel zártak. Az amerikai kereskedés szerdai kezdetekor pedig már a hosszas esést követően bő fél százaléknyi nyereséggel kezdő európai piacok is egy-másfél százalék indexemelkedést mutattak.

A korábban felhalmozott árfolyamnyereség korrekciójaként a múlt pénteken indult eladási hullám teljesen felemésztette a DJIA-30 és az S&P-500 indexek év eleje óta gyűjtött nyereségét, a keddi pozitív zárással azonban az indexek ismét nyereséges tartományba léptek. A szerdai kereskedésnek így a DJIA-30 index 0,78 százalék, az S&P-500 index 0,81 százalék, a Nadaq Composite index pedig 3,08 százalék év eleje óta szerzett nyereséggel indulhatott neki.

A három vezető index 12 hónap alatt sorrendben 24,1, 17,3 és 25,5 százalék árfolyamnyereséget halmoztak fel részben a gazdasági fellendülésről tanúskodó makrogazdasági adatoknak, részben az adóreform reményében.

A múlt héten pénteken indult részvényeladási hullámot tőzsdei elemzők a piacon felhalmozott árfolyamnyereség kivételét célzó és időnként szükségszerűen bekövetkező technikai korrekciónak tulajdonítják, amire a gazdasági fellendüléssel párhuzamosan fokozódó inflációs nyomás miatt a múlt héten számottevő mértékben megemelkedett kötvényhozamok adtak okot.

Az olajár három napi csökkenés után szerdán már stabilizálódott. Az amerikai kereskedés kezdetén a WTI nyersolaj 0,24 százalékkal állt alacsonyabban a globális kereskedelemben hordónként 63,24 dollár, a Brent 0,25 százalékkal magasabban 67,03 dolláron.

A dollár erősödött, az arany ára csökkent. Az eurót 0,36 százalékkal jegyezték gyengébben 1,2332 dolláron, az arany határidős jegyzése 0,37 százalékkal unciánként 1324,60 dollárra csökkent.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet