BUX 138793.44 -0,5 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord héten vannak túl az amerikai tőzsdék

Az amerikai részvényindexek az év eleje óta rekordot rekordra halmoznak. Pénteken nem nagyon mozgatta meg a piacokat az a hír, hogy esetleg leállhatnak egyes kormányzati intézmények.

2018. január 19. péntek, 23:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 53,71 ponttal, 0,21 százalékkal, 26 071,52 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutatója 12,28 ponttal, 0,44 százalékkal emelkedett, és 2810,31 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 40,33 ponttal, 0,55 százalékkal ment feljebb, és 7336,38 ponton zárt - írta az MTI.

A piacokat a jelek szerint nem igazán mozgatta meg, hogy leállnak-e az amerikai kormányzati intézmények. A nap nyertese a Dow komponensei közül a Nike lett, amely 4,6 százalékot emelkedett, míg a nap vesztese a GE, amely 2,3 százalékot esett - írta a Portfolio.

Az S&P-500 indexet a lakossági fogyasztással közvetlen kapcsolatban álló cégek részvényei emelték meg, a Nasdaq Composite index pedig elsősorban technológiai cégeknek köszönhette erősödését - írta az MTI.

A hét elején mindhárom index új rekordot állított be, a Dow első alkalommal zárt 26 ezer pont, az S&P index pedig 2800 pont felett.

Az indexek az év eleje óta rekordot rekordra halmoznak részben az adóreformnak, részben a negyedik negyedévi vállalati eredményektől várt javulásnak köszönhetően.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet