BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcsot döntöttek az amerikai részvényindexek

Pozitív kezdéssel és folyamatos emelkedéssel újabb rekordon zártak pénteken az amerikai tőzsdeindexek.

2018. január 12. péntek, 22:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 228,46 ponttal, 0,89 százalékkal, 25 803,19 pontra emelkedett - írta az MTI. Az S&P 500-as mutatója 18,67 ponttal, 0,67 százalékkal gyarapodott, és 2786,23 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 49,29 ponttal, 0,68 százalékkal lett több, és 7261,06 ponton zárt.

Mindhárom index rekordon zárt.

Az indexerősödésnek az induló gyorsjelentési szezonban közzétett első várakozáson felüli eredménybeszámolók adtak lendületet. Elemzők az S&P-500 index tagvállalataitól átlagosan a nyereség 12 százalékos és a bevétel 7 százalékos növekedését várják. Az indexben képviselt mind a tizenegy gazdasági ágazatnál a negyedéves forgalom és a nyereség együttes javulására legutóbb 2011-ben volt példa.

Az árfolyam-emelkedést a kiskereskedelmi és a pénzügyi ágazatok papírjai vezették. A pénzügyi ágazat a JPMorgan, a BlackRock és a Wells Fargo bizalomkeltő gyorsjelentésének köszönhette az erősödést.

Az olajár átmeneti negatív korrekció után az amerikai kereskedés során ismét emelkedésnek indult. A dollár árfolyamának csökkenésével párhuzamosan az arany ára emelkedett. Pénteken az arany ára négyhavi csúcsot ért el - írta az MTI.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet