BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitott New York

Az előző napi pozitív zárás után erősödéssel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon. Csökkent a brent ára - írja az MTI.

2018. január 5. péntek, 16:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New Yorkban a nyitáskor a DJIA-30 index 0,26 százalék, a Nasdaq Composite index 0,36 százalék, az S&P-500 index pedig 0,23 százalék pluszt jelzett. Csütörtökön a DJIA 0,61 százalékkal, a Nasdaq 0,18 százalékkal, az S&P pedig 0,40 százalékkal erősödött.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 51 cent (0,75 százalék) csökkenéssel 67,56 dolláron állt a pénteki New York-i tőzsdenyitáskor. Ugyanekkor az arany ára unciánként 3,10 dollárral (0,23 százalékkal) 1318,60 dollárra csökkent.

Az euró 1,2035 dollárra gyengült New York-i tőzsdenyitáskor a reggeli 1,2073 dollárról.

A pénteki New York-i tőzsdenyitáskor pluszban álltak a vezető európai tőzsdemutatók. A londoni FTSE 0,18 százalékos, a frankfurti DAX 1,16 százalékos, a párizsi CAC mutató pedig 0,85 százalékos erősödést jelzett.

A vezető európai indexek a nap kezdetén ezzel szemben keresték az irányt.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet