BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmozgatta az olaj árát egy szaúdi bejelentés

Közel négyheti csúcson állt a kőolaj ára szerdán reggel az ázsiai kereskedésben, miután Szaúd-Arábia jelezte, hogy elkötelezett a világpiacon felgyülemlett olajfelesleg leépítése iránt.

2017. október 25. szerda, 08:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Röviddel 7 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 8 cent emelkedéssel 58,41 dolláron állt. A szaúdi olajügyi miniszter azt mondta, országa mindent megtesz a maga részéről, hogy csökkentse a globális olajfelesleget és ennek érdekében még arra is hajlandó, hogy meghosszabbítsa az olajtermelés visszafogásáról szóló, év elején életbe lépett nemzetközi megállapodást.

Az idén januártól Szaúd-Arábia vezetésével az OPEC 14 tagja, és az egyezményhez csatlakozott tíz kartellen kívüli olajtermelő ország kitermelésének összesen napi 1,8 millió hordós csökkentésében állapodott meg azért, hogy az olaj ára emelkedjen. A termelést napi 32,5 millió hordóban korlátozó egyezmény hatálya jövő márciusig tart.

Az OPEC-tagállamok együttes kitermelése szeptemberben napi 32,65 millió hordó volt, 400 ezer hordóval kevesebb mint egy évvel korábban. A szervezet 12 tagállama 88 százalékban teljesítette a kitermelés korlátozására vállalt kötelezettségeit az augusztusi 82 százalék után.

(Fotó: Pixabay)

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet