Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1-en kifejtette: gyenge napot zárt a magyar tőzsde pénteken, minimális volt a forgalom és szűk sávban mozogtak az árfolyamok, a BUX enyhén emelkedett. A vezető részvények közül csak az OTP veszített az értékéből, a Richter pedig viszonylag jól szerepelt, fél százalékkal erősödött a gyógyszergyártó papírja - írta az MTI.
A Mol 0,16 százalékkal 24 430 forintra erősödött, 987,0 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,05 százalékkal 10 195 forintra csökkent, forgalmuk 4,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,42 százalékkal 479 forintra nőtt, forgalma 435,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,56 százalékkal 6791 forintra emelkedett, a részvények forgalma 961,0 millió forintot ért el.
