BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta le Budapestet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 192,80 pontos, 0,52 százalékos csökkenéssel, 36 578,47 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 8,3 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest - írta az MTI.

2017. augusztus 9. szerda, 18:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Wéber Tamás, az MKB Bank portfóliómenedzsere az M1-en elmondta: a nemzetközi piacokhoz hasonlóan a magyar tőzsdén is negatív hangulatban folyt a kereskedés, de a hazai részvényindex nem esett annyit, mint a legtöbb európai mutató.

A BUX-ot főként a Mol húzta le, de az OTP-papírok árfolyama is gyengült, a Magyar Telekom és a Richter viszont kis erősödéssel tudta befejezni a napot - összegezte a szakértő.

A Mol 1,48 százalékkal 23 250 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,40 százalékkal 9890 forintra esett, forgalmuk 3,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,22 százalékkal 465 forintra erősödött, forgalma 203,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,23 százalékkal 6440 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet