BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Égnek a telefonok Bitcoin-ügyben

A Morgan Stanley elemzői szerint a Bitcoin további szárnyalásához az kéne, hogy egyre több kormány fogadja azt el fizetőeszközként. Eddig szerintük az újabb kriptodevizák kibocsátása, a kínaiak kereslete a hatóságok által nem nyomonkövethető eszközök iránt, illetve a japán és koreai kereslet hajtotta az érfolyamot.

2017. június 15. csütörtök, 12:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Goldman Sachs tavaly nyári nagy elemzése után a Morgan Stanley devizaelemzői is beszálltak kénytelen-kelletlen a Bitcoin elemzésbe. Azért kényszerültek erre, mert a kriptodeviza látványos áremelkedése nyomán égtek a vonalak, a devizapiaci kereskedők iránymutatást vártak a befektetési banktól, vajon érdemes-e beszállniuk az üzletbe - írja a zerohedge.com.

A nagybank szakértői szerint a Bitcoin árfolyamának az adhatna további lökést, ha nőne a kormányok részéről elfogadottsága és szabályozottsága. A zerohedge szerzői ugyanakkor rámutatnak, hogy ez pont a Bitcoin filozófiájával ellentétes irányba mutat, hiszen a kriptodeviza lényegét adja a decentralizáltság és a fizetési eszközt használók anonimitása.

A Morgan Stanley szerint a Bitcoin év elej óta tartó szárnyalását alapvetően három tényező erősítette.

Az egyik, az újabb kriptodevizák megjelenése, amelyek kibocsátása során a befektetők Bitcoint használhattak fel azok megvásárlására (az egyik legismertebb alternetív kriptodeviza az Ethereum).

A másik a Kínában érezhető hatalmas aktivitás a Bitcoin bányászatban. Már évekkel ezelőtt több cikk is felhívta a figyelmet, hogy a kriptodeviza kínai népszerűsége a hatalmas számítástechnikai kapacitások mellett annak köszönhető, hogy nagy az igény az ázsiai országban a hatóságok által nem kontrollálható fizetési megoldás iránt.

A harmadik fontos ok a japán és koreai kereslet felfutása. Japánban áprilisban hoztak olyan törvényt, amely elismeri hivatalos fizetési eszköznek a Bitcoint, s ez segítette a kriptodeviza forgalmának emelkedését. A Bitcoin árfolyama az év végi 950 dollár körüli szintről múlt hét végére 3000 dollár fölé emelkedett a coindesk adatai szerint, innen esett vissza mára 2500 dollár alá.

A Morgan Stanley elemzői szerint ugyanakkor a legtöbb hatóság és befektető nem alternatív fizetőeszközként tekint még most sem a Bitcoinra, hanem befektetési eszközként. Szerintük a deviza árfolyamának hatalmas ingadozásai gátolják azt, hogy valóban széles körben elterjedt fizetőeszköz váljon belőle.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet