BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödés Budapesten

A befektetők a Fed esti kamatdöntésére figyelnek, kamatemelést várnak. Közel egy százalékot emelkedett a budapesti tőzsde részvényindexe szerda délelőtt - délután profitrealizálási hullám várható.

2017. június 14. szerda, 12:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 11.30-kor 35 931,63 ponton állt, ami a legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 342,93 pontos, 0,96 százalékos emelkedés, a szerdai nyitásnál 293,93 ponttal magasabb - írja az MTI. A részvénypiac forgalma délelőtt 6,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 25 forinttal, 0,11 százalékkal 22 280 forintra csökkent.

Az OTP-részvények ára 142 forinttal, 1,55 százalékkal 9312 forintra erősödött.

A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,64 százalékkal 474 forintra nőtt.

A Richter-papírok árfolyama 109 forinttal, 1,57 százalékkal 7068 forintra emelkedett.

A piac az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kamatdöntésére és az azt követő sajtótájékoztatóra vár. A befektetők majdnem teljesen biztosak abban, hogy 25 bázisponttal, 100-125 bázispont közé emelkedik az amerikai alapkamat - mondta Ballai Zoltán, a Raiffeisen elemzője az MTI-nek.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a tőzsdei kereskedés kezdete előtt úgy vélte, hogy mindegyik vezető részvény emelkedhet, azonban délután profitrealizálási hullám várható, mivel este kamatdöntő ülést tart az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed, és ez némi óvatosságra intheti a befektetőket.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet