BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel nyitott Budapest

Szerdán 0,09 százalékos gyengüléssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. A kereskedés várható irányát eltérően ítélik meg az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők.

2017. május 3. szerda, 09:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 29,50 pontos csökkenéssel, 32 873,12 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,09 százalékkal gyengült.

Rövid Szabolcs, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője stagnálásra számít a BÉT-en, érdemi mozgások nélkül. Az elemző szerint vélhetően kivárás jellemzi majd a kereskedést.

Mindezt azzal magyarázta, hogy szerdán az európai piaczárás után derül majd ki az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kétnapos kamatdöntő ülésének eredménye, valamint, hogy szintén az esti órákban lesz majd egy televíziós vita a francia elnökválasztás még versenyben lévő két szereplője - Emmanuel Macron független, centrista politikus és Marine Le Pen radikális jobboldali jelölt - között.

Mindezek azonban már inkább a csütörtöki kereskedésre lehetnek hatással - vélte az elemző.

A vezető részvények közül az OTP továbbra is egy szűk sávban 8000 és 8400 forint között mozog. A Magyar Telekom és a Richter esetében pedig szintén stagnálásra számít.

Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzőjének kommentárjában kifejtette: alacsonyabb forgalom mellett vegyes nyitásra számít. Várakozó álláspontra helyezkedtek a magyar részvényeket tekintve a befektetők, ugyanis a következő hét végéig valamennyi blue chip közzéteszi gyorsjelentését. Az első jelentés péntek hajnalban érkezik - tette hozzá.

A Mol közölte finomítói és egyéb árrés adatait, amelyek szerint a vállalat hordónként 6,8 dollár áprilisi finomítói marzsról és tonnánként 582,8 euró petrolkémiai árrésről adott számot. Az áprilisi finomítói adatok erősnek mondhatók, de a kereskedésre vélhetően nem lesz jelentős hatása.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,16 százalékos csökkenéssel, 32 902,62 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 13 milliárd forint volt. A Mol 1,06 százalékkal 21 420 forintra gyengült, 3,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények  0,90 százalékkal 8160 forintra erősödtek, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,21 százalékkal 482 forintra nőtt, forgalma 470,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama  0,60 százalékkal 6920 forintra esett, forgalmuk 1,8 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet