BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bánatos volt a hangulat Budapesten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,72 százalékos csökkenéssel, 32 959,62 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 8,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2017. április 27. csütörtök, 18:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Andorkó László, a Raiffeisen Bank devizakereskedője az M1-en elmondta: nem volt túl jó hangulat a BÉT-en, a BUX index 0,72 százalékkal esett, amihez elsősorban az OTP járult hozzá közel 2 százalékos gyengülésével. A Mol felülteljesítő volt, pici pluszban tudott zárni - írta az MTI.

A nemzetközi piacokon is enyhén negatív volt a hangulat, de nem voltak jelentősebb elmozdulások, a német index a budapesti piac zárásakor kis mínuszban állt. Az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntő ülése előtt a kivárás volt a jellemző, és - mivel a piac nem kapott érdemi információkat - utána sem történt nagyobb elmozdulás - fejtette ki.

A Mol 65 forinttal, 0,30 százalékkal 21 715 forintra erősödött, 2,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1,94 százalékkal 8040 forintra csökkent, forgalmuk 4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,82 százalékkal 484 forintra esett, forgalma 964,2 millió forint volt.

A Richter-papírok  0,58 százalékkal 6979 forintra gyengültek, forgalmuk 625,1 millió forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet