BUX 139625.26 0,0 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél évtized után ismét osztalékot fizet a Rába Nyrt.

Ezer forintos névértékű papírjai után részvényenként húsz forint osztalékot szavaztak meg csütörtöki győri közgyűlésükön a Rába Járműipari Holding Nyrt. tulajdonosai, a közel 99 százalékos szótöbbséggel elfogadott határozat alapján június 12-én kezdődik a mintegy 276 millió forint kifizetése.

2017. április 13. csütörtök, 12:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2016-os évben lezárult a Rába \"hitelmentesítési programja\", aminek eredményeként adósságuk az EBITDA (kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény) negyede csupán, beindult az a többéves program, amelynek részeként 12,4 milliárd forintnyi beruházást és fejlesztést valósít meg a társaság, emellett pedig elkezdődhet az osztalékfizetés is - mondta Pintér István, az osztalékot legutóbb 2002-ben fizető társaság elnök-vezérigazgatója a tanácskozáson az MTI szerint.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet