BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napot zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 453,19 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel, 32 405,13 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 17,9 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest, a legnagyobb mértékben az OTP, 2,52 százalékkal.

2017. április 5. szerda, 17:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 260 forinttal, 1,29 százalékkal 20 460 forintra erősödött, 8 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 202 forinttal, 2,52 százalékkal 8202 forintra nőtt, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,41 százalékkal 485 forintra emelkedett, forgalma 571,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 56 forinttal, 0,83 százalékkal 6827 forintra nőtt, ami új történelmi csúcs, forgalmuk 3,4 milliárd forintot ért el.

A BÉT egész nap tartotta reggeli lendületét. A magyar papírok kifejezetten erősen teljesítettek a régiós valamint az európai piacokhoz képest is - mondta Pleschinger Gyula, az MKB Bank igazgatója az M1-en. A szakértő ezt egyrészt azzal magyarázta, hogy a magyar piac az elmúlt időszakban alulteljesítő volt, jó áron lehetett magyar papírokat vásárolni, és egy ilyen korrekciót kihasználnak a befektetők. Másrészt délután kijött egy erős amerikai munkaerőpiaci adat, ami ugyan elsősorban az amerikai piacokra hatott, de az optimizmus átragadt a magyar piacra is - írja az MTI.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet