A Mol 260 forinttal, 1,29 százalékkal 20 460 forintra erősödött, 8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 202 forinttal, 2,52 százalékkal 8202 forintra nőtt, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,41 százalékkal 485 forintra emelkedett, forgalma 571,5 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 56 forinttal, 0,83 százalékkal 6827 forintra nőtt, ami új történelmi csúcs, forgalmuk 3,4 milliárd forintot ért el.
A BÉT egész nap tartotta reggeli lendületét. A magyar papírok kifejezetten erősen teljesítettek a régiós valamint az európai piacokhoz képest is - mondta Pleschinger Gyula, az MKB Bank igazgatója az M1-en. A szakértő ezt egyrészt azzal magyarázta, hogy a magyar piac az elmúlt időszakban alulteljesítő volt, jó áron lehetett magyar papírokat vásárolni, és egy ilyen korrekciót kihasználnak a befektetők. Másrészt délután kijött egy erős amerikai munkaerőpiaci adat, ami ugyan elsősorban az amerikai piacokra hatott, de az optimizmus átragadt a magyar piacra is - írja az MTI.
