BUX 139853.30 0,16 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, ennyi osztalékot kaphatnak az Elmű és az Émász részvényesei

Az Elmű tulajdonosainak részvényenként 1500, az Émásznál pedig részvényenként 1400 forintos osztalék kifizetésére tesz javaslatot az igazgatóság a cégek áprilisban esedékes közgyűlésén, ezt a két társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hozta nyilvánosságra hétfőn - írta az MTI.

2017. április 3. hétfő, 20:30

Fotó: Dömötör Csaba / Hornyák Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az azonos tulajdonosi körhöz tartozó Budapesti Elektromos Művek Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (Elmű) és Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (Émász) igazgatósága is április 24-re hívta össze az éves rendes közgyűlést.

Az elfogadásra beterjesztett éves beszámoló szerint az Elmű mérlegfőösszege 2016-ban 278,8 milliárd forint, az eredménykimutatás alapján az adózás utáni eredmény 4,8 milliárd forint, amely az eredménytartalékba kerül.

A javasolt osztalék mértéke a szabad eredménytartalékból felhasznált 9,1 milliárd forint, ami részvényenként 1500 forintnak felel meg.

Az Émász igazgatósága azt indítványozza a közgyűlésnek, hogy a 2016-os éves beszámolót 107 milliárd forint mérlegfőösszeggel fogadja el. Az eredménykimutatás alapján az adózás utáni eredmény 4,3 milliárd forint, amely az eredménytartalékba kerül.

A javasolt osztalék mértéke a szabad eredménytartalékból felhasznált 4,2 milliárd forint, részvényenként 1400 forint - tartalmazza az előterjesztés.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet