BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel zárta a hetet Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,59 százalékos csökkenéssel, 31 634,26 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 23,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2017. március 31. péntek, 18:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az MTI-nek elmondta: eladói nyomás uralkodott a BÉT-en, ennek egyik oka, hogy az elmúlt hetekben sokat emelkedett a magyar tőzsde, ezt kompenzálta a piac.

Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en kifejtette: szerdán a Mol egyik nagy tulajdonosa bejelentette, 7,5 millió részvényt értékesít, 18 700 forintos árfolyamon, kötvényátváltási ügyletben, így a magasabb jelenlegi árfolyam miatt eladói nyomás alakult ki az olajvállalat részvényeire.

Ballai Zoltán elmondta, gyakorlatilag minden meghirdetett kötvényre érkezett visszaváltási ajánlat. A szakértő a jövő héten emelkedésre számít a Molnál.

Nagy András szólt arról is, hogy a JP Morgan célárat emelt a Richterre, ami 25 százalékos felértékelődési potenciált jelent, ennek ellenére csökkent a gyógyszeripari papír árfolyama.

A Mol árfolyama 2,05 százalékkal 19 800 forintra csökkent, 14,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1,88 százalékkal 8093 forintra esett, forgalmuk 4,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,03 százalékkal 480 forintra gyengült, forgalma 698,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 1,05 százalékkal 6570 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,7 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet