A BUX negatív zárása elsősorban a Richter és az OTP esésének a következménye. Az európai tőzsdéken sem túl jó a hangulat, a vezető nyugat-európai indexek mérsékelten estek. A New York-i tőzsdén enyhe csökkenéssel nyitottak a főbb indexek egy nappal azután, hogy a tavaly novemberi elnökválasztás óta legnagyobb napi veszteségüket szenvedték el.
A Mol 0,69 százalékkal 20 500 forintra erősödött, 2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 1,14 százalékkal 8210 forintra csökkent, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,82 százalékkal 484 forintra esett, forgalma 882,7 millió forint volt.
A Richter-papírok 1,71 százalékkal 6330 forintra gyengültek, forgalmuk 2,6 milliárd forintot ért el.
