BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pánikolnak New Yorkban

Meredeken csökkentek a New York-i tőzsde irányadó indexei kedden, mivel a befektetők aggódnak amiatt, hogy Donald Trump amerikai elnök nehezen tudja megvalósítani adócsökkentési terveit, amelyek pedig az utóbbi hónapokban újabb és újabb rekordokra repítették a mutatókat. Növekszik az idegesség amiatt is, hogy küszöbön áll a szavazás az új egészségbiztosítási törvényről.

2017. március 21. kedd, 19:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két órával a zárás előtt, közép-európai idő szerint este hét órakor a Dow Jones ipari átlag 20 687,87 ponton, 1,04 százalékos mínuszban állt. A tőzsdén jegyzett legnagyobb amerikai részvénytársaságok Standard & Poor\'s 500-as mutatója 1,11 százalékkal 2347,20 pontra, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 1,59 százalékkal, 5807,63 pontra süllyedt - írja az MTI.

Bár nyitáskor még nyereségben álltak a mutatók, jó úton haladnak afelé, hogy az idei év legnagyobb napi veszteségével zárják a keddi kereskedést. Jelentősen csökkentek a pénzügyi és az ipari vállalatok árfolyamai, és a többi céghez képest erősebb mínuszba kerültek a kis tőkeerejű vállalkozások.

Az S&P 500 indexet alkotó tizenegy szektor közül tíz almutatója csökkent, a legnagyobb mértékben, 2,43 százalékkal a pénzügyi vállalatoké. A nap vesztese a Bank of America, amely közel 6 százalékos mínuszban forog. A többi nagybank közül a Morgan Stanley 4,04 százalékot, a Goldman Sachs 3,19 százalékot, a Citigroup 2,28 százalékot, a Wells Fargo 3,26 százalékot veszített értékéből.

A dollár gyengült a vezető devizákhoz képest. Az euróhoz képest este 0,61 százalékos mínuszban állt, 1,0810 dolláron jegyezték a közös európai fizetőeszközt a bankközi devizapiacon. A japán jenhez képest 0,69 százalékkal gyengült a dollár, 111,78 jenen forgott.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet