BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefele araszolt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 313,75 pontos, 0,97 százalékos csökkenéssel, 32 044,13 ponton zárt kedden.

2017. március 21. kedd, 18:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 14,3 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. technikai elemzője az M1 aktuális csatornán elmondta: a BÉT-en az átlagosnál kicsit nagyobb forgalom mellett folytatódott a \"mélyrepülés\", a hétfői esés után ismét mínuszban zárt a BUX index - írja az MTI.

Bár a nap elején még úgy tűnt, lesz ereje a piacnak a pozitív korrekcióra, zárásra közel 1 százalékos mínuszba csúszott. Az elemző szerint kedden nem érkezett fontos vállalati és makrohír, hangulatalapú kereskedés folyt. A nemzetközi börzéken sem túl jó a hangulat, a tengerentúli piacokon is közel 1 százalékos mínuszokat lehet látni, és a német DAX index is hasonló mértékben esett.

A Mol árfolyama 440 forinttal, 2,12 százalékkal 20 360 forintra csökkent, 3,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 25 forinttal, 0,30 százalékkal 8305 forintra esett, forgalmuk 7,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 1 forinttal, 0,20 százalékkal 488 forintra gyengült, forgalma 723,1 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 60 forinttal, 0,92 százalékkal 6440 forintra csökkent, forgalmuk 2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2039,18 ponton zárt kedden, ez 11,90 pontos, 0,58 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet