BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Élénk forgalom mellett eséssel zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,97 százalékos csökkenéssel, 32 886,03 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 19,7 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2017. február 24. péntek, 17:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az MTI-nek elmondta: egész nap eladói nyomás uralta a magyar piacot, az összes vezető részvény veszített értékéből. Hozzátette: a BUX esése azzal magyarázható, hogy kezd megszűnni az elmúlt hetek, hónapok vételi ereje, a nagy papírok mozgását pedig még pénteken is az befolyásolta, hogy a Citi csütörtökön leminősítette az OTP részvényeit, és ez hatással volt a többi blue chipre is.

Az elemző szerint még kérdéses, hogy a BUX elmúlt napokban tapasztalható nagy mértékű esése a magyar részvénypiacon uralkodó hangulat romlását vagy általános korrekciót jelent-e. Ballai Zoltán úgy vélte, hogy a BÉT-en tapasztalható erőteljes forgalomnövekedés miatt inkább csak a hangulat romlása állhat fenn.

Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en kifejtette: a magyar részvénypiacot élénk forgalom jellemezte, a kötések mintegy 20 milliárd forintos értéke az átlagos forgalom duplája. Az Erste részvényelemzője rámutatott arra, hogy a BUX sem tudta magát a nyugat-európai tendencia alól kivonni, az esés ennek is betudható. A magyar piacon a négy nagy papír közül az OTP árfolyama volt a leggyengébb, de negatívan teljesített a Richter és a Magyar Telekom is, egyedül a Mol tudta némileg tartani magát.

Az elemző szerint a Standard & Poor\'s hitelminősítő helyben hagyja az eddigi minősítést, ugyanis a hitelminősítők korábban többször is kiemelték, hogy a növekedés szerkezetével nem elégedettek. Az elmúlt hónapok adatai pedig nem mutatnak olyan javulást, ami indokolna már most egy felminősítést - mondta Nagy András.

A Mol árfolyama 0,17 százalékkal 20 865 forintra csökkent, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 2,84 százalékkal 8735 forintra esett, forgalmuk 10,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2,58 százalékkal 490 forintra gyengült, forgalma 4,3 milliárd forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 2,53 százalékkal 6511 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,6 milliárd forintot ért el.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet