Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője úgy vélte, hogy az OTP árfolyamának emelkedése nem annak a bejelentésnek köszönhető, hogy a pénzintézet idén újabb bankakvizícióra készül Romániában. Ez csupán egy \"kis\" akvizíció, valamivel egy százalék feletti piaci részesedéssel rendelkező bankot venne az OTP - írja az MTI.
A bankpapír inkább az előző napi esést korrigálta - mondta az elemző az M1 -en, hozzátéve, hogy szintén a csütörtöki árfolyammozgásokkal ellentétesen alakult a Richter és a Mol kurzusa is.
A Mol 1,3 százalékkal 20 730 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 1,3 százalékkal 9201 forintra erősödött, forgalmuk 4,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,6 százalékkal 522 forintra esett, forgalma 838,5 millió forint volt.
A Richter-papírok kurzusa 0,6 százalékkal 6640 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
