Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az M1-en elmondta: a magyar tőzsde az európai élbolyban végzett. A szakértő kiemelte: csaknem 2 százalékkal erősödött az egész nap jól teljesítő Richter. A vállalat negyedik negyedéves jelentését hétfőn hajnalban hozzák nyilvánosságra, a várakozások szerint rendkívül jó lesz az eredmény. Nem sokkal a kereskedés zárása előtt a Mol-papírok is lendületes emelkedésbe kezdtek, a napot végül csaknem 2 százalékos pluszban zárta részvény - írta az MTI.
A Mol 1,97 százalékkal, 20 395 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,08 százalékkal, 8858 forintra csökkent, forgalmuk 1,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,59 százalékkal, 514 forintra nőtt, forgalma 694,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 1,95 százalékkal, 6430 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,1 milliárd forintot ért el.
