Tokióban a Nikkei-225 index 0,01 százalékos, 1,34 pontos csökkenéssel 19 401,72 pontra esett. Elemzők szerint iránykeresés folyt a tőzsdén, hiába jelentek meg kedvező novemberi ipari termelői adatok, ez nem hozta meg a befektetők kedvét a részvényvásárlásra.
Szöulban a dél-koreai Kospi index 0,87 százalékos, 17,68 pontos gyengülés után 2024 ponton fejezte be a napot. Az intézményi befektetők nagyobb eladásokba kezdtek, a kereskedési volumen így elérte a közepes szintet és 352 millió részvény cserélt gazdát. Az adatok szerint 451 vállalat részvényárfolyama csökkent, 377 vállalaté nőtt.
Sydneyben az S&P/ASX-200 index 1,01 százalékkal, 57,08 ponttal nőtt, 5685 ponton végzett. Az ausztrál tőzsde kifejezetten jól teljesített a többi ázsiai részvénypiachoz képest. Az ausztrál befektetőket lelkesítette az amerikai részvényárfolyamok, illetve a nyersanyagárak keddi emelkedése.
A tokiói záráskor még nyitva tartó hongkongi tőzsdén 0,43 százalékos erősödés volt, a sanghaji tőzsdén viszont 0,42 százalékos gyengülés. Hongkongban az energetikai cégek jól teljesítettek, Sanghajban viszont az infrastrukturális fejlesztésekkel foglalkozó vállalatok részvényárfolyamai átlagosan csaknem 1 százalékkal csökkentek.
