BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mi történt Ázsiában?

Szerdán többségében vegyesen változtak az ázsiai indexek, Sydneyben és Hongkongban erősödés volt, de Tokióban, Szöulban és Sanghajban visszaestek a részvényárfolyamok.

2016. december 28. szerda, 08:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tokióban a Nikkei-225 index 0,01 százalékos, 1,34 pontos csökkenéssel 19 401,72 pontra esett. Elemzők szerint iránykeresés folyt a tőzsdén, hiába jelentek meg kedvező novemberi ipari termelői adatok, ez nem hozta meg a befektetők kedvét a részvényvásárlásra.

Szöulban a dél-koreai Kospi index 0,87 százalékos, 17,68 pontos gyengülés után 2024 ponton fejezte be a napot. Az intézményi befektetők nagyobb eladásokba kezdtek, a kereskedési volumen így elérte a közepes szintet és 352 millió részvény cserélt gazdát. Az adatok szerint 451 vállalat részvényárfolyama csökkent, 377 vállalaté nőtt.

Sydneyben az S&P/ASX-200 index 1,01 százalékkal, 57,08 ponttal nőtt, 5685 ponton végzett. Az ausztrál tőzsde kifejezetten jól teljesített a többi ázsiai részvénypiachoz képest. Az ausztrál befektetőket lelkesítette az amerikai részvényárfolyamok, illetve a nyersanyagárak keddi emelkedése.

A tokiói záráskor még nyitva tartó hongkongi tőzsdén 0,43 százalékos erősödés volt, a sanghaji tőzsdén viszont 0,42 százalékos gyengülés. Hongkongban az energetikai cégek jól teljesítettek, Sanghajban viszont az infrastrukturális fejlesztésekkel foglalkozó vállalatok részvényárfolyamai átlagosan csaknem 1 százalékkal csökkentek.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet