Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en kifejtette, a bizonytalan nyitás után enyhe optimizmus lett úrrá a magyar és a nyugat-európai részvénypiacokon, sőt az amerikai nyitást is ez jellemzi. A BUX index 0,2, a német DAX index 0,3 százalékkal emelkedett, sőt, az amerikai piac 0,4 százalékos növekedéssel még jobban teljesít. A forgalom átlagos volt a BÉT-en.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden nyilvánosságra hozott jelentésének semleges volt a fogadtatása a szakértő szerint. A jövő évre vonatkozó 3,6 százalékos növekedési előrejelzés minimálisan magasabb a piaci várakozásoknál - az Erste például 3,4 százalékos növekedést vár 2017-re -, így nem is volt igazán jelentős piacmozgató hatása. Az inflációs előrejelzést a várakozásoknak megfelelően picit felfelé módosították a várt gyorsabb mértékű gazdasági növekedéssel összhangban, de ez sem okozott komolyabb meglepetést a piac számára - mondta.
A Mol 0,82 százalékkal, 20 790 forintra erősödött, 3,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,51 százalékkal, 8238 forintra csökkent, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,61 százalékkal, 488 forintra esett, forgalma 383,5 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,88 százalékkal, 6165 forintra nőtt, forgalmuk 3,3 milliárd forintot ért el.
