A Mol 375 forinttal, 2,01 százalékkal 19 075 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 115 forinttal, 1,43 százalékkal 8160 forintra nőtt, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,62 százalékkal 487 forintra emelkedett, forgalma 764,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 110 forinttal, 1,87 százalékkal 5978 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.
Kiss Mihály, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1-en elmondta: a nap fő eseménye az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntő ülése volt. Mario Draghi, az EKB elnöke bejelentette, hogy a jövő márciusban lejáró kötvényvásárlási programot kilenc hónappal meghosszabbítják, havi 60 milliárd euróra csökkentett keretösszeggel, valamint az EKB betét-kamatszintje alatti hozamú kötvényeket is tudnak majd vásárolni. A bejelentésre jelentősen gyengült az euró a dollárral szemben, a tőzsdék viszont pozitívan fogadták a hírt. A kedvező európai piaci hangulat hatására a kereskedést mínuszban kezdő magyar részvényindex is jelentős emelkedéssel zárt.
