A Mol 1,25 százalékkal 18 220 forintra csökkent, 551,9 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,55 százalékkal 7986 forintra esett, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,61 százalékkal 495 forintra erősödött, forgalma 436,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,51 százalékkal 5895 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,0 milliárd forintot ért el.
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az MTI-nek azt mondta: a várakozásoknak megfelelően semmi nem történt pénteken a BÉT-en, a nemzetközi hangulattal \"csorgott\" a magyar piac. Nagyon alacsony forgalom mellett minimális csökkenés volt az árfolyamokban.
A szakember mindezt azzal indokolta, hogy az amerikai részvénypiacok a hálaadás napi zárva tartás után pénteken is csak fél napig vannak nyitva.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1-en úgy fogalmazott: \"kivárós, lagymatag\" kereskedés volt a magyar tőzsdén, amiben szerepet játszott, hogy az amerikai részvénypiacon rövidített kereskedés van. Mindazonáltal még a részleges nyitva tartás is érezhető a BÉT forgalmában, amely duplája a csütörtökinek - tette hozzá.
