A részvénypiac forgalma 8,2 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol 1,21 százalékkal, 18 430 forintra erősödött, 2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,75 százalékkal, 7990 forintra csökkent, forgalmuk 3,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,21 százalékkal, 479 forintra esett, forgalma 516,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,08 százalékkal, 6025 forintra nőtt, forgalmuk 1,7 milliárd forintot ért el.
Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en kifejtette, oldalazás jellemezte a BÉT-et. Az OTP gyengülését a Mol erősödése ellensúlyozta, a másik két vezető részvény árfolyama pedig csak kis mértékben változott, így a BUX stagnált.
Ez beleillett a nyugat-európai tendenciába, a német DAX index is csak 0,3 százalékkal emelkedett. A BÉT zárásáig az amerikai piacon sem volt nagy mozgás, 0,3-0,5 százalékkal emelkedtek a főbb amerikai indexek - tette hozzá.
