BUX 139235.48 -0,19 %
OTP 45000 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csalódott a jegybank

Az eredetileg meghirdetett 150 milliárd helyett csak 100 milliárd forintot fogadott be első, mennyiségkorlátozással tartott betéti tenderén szerdán a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

2016. október 26. szerda, 13:10

Fotó: Napi.hu / Jaksa Vivien
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kereskedelmi bankok 314 milliárd forintot ajánlottak fel háromhónapos betétre. A 222 milliárd lejáró betétre tekintettel 122 milliárddal, 1174 milliárd forintra csökkent a háromhónapos jegybanki betétek állománya - közölte honlapján az MNB.

A likviditás kiszorítása hozzájárul a monetáris kondíciók célzott, nem-konvencionális eszközökkel történő lazításához - magyarázta közleményében a jegybank.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet