A Microsoft-részvényei a csütörtöki amerikai tőzsdezárás utáni kereskedésben 6 százalékkal drágultak, így az árfolyam megközelítette a 61 dollárt, és jó eséllyel a pénteki rendes kereskedésben is tartja majd ezt az árfolyamot a szotfverrészvényt.
A 60 dollár feletti árfolyam azért érdekes, mert csúcsot jelent a vállalat történetében, a legutóbb 60 dollár körül az 1999-es dotkomlufiban szaladt volt a Microsoft-papír. Az árfolyam emelkedés a Microsoft kedvező eredményeinek köszönhető: a vállalat ugyanis az elemzői várakozásokat meghaladó eredményeket ért el a szeptember végén zárult negyedévében részben a felhőszolgáltatások népszerűsége miatt. A korrigált árbevétel 22,3 milliárd dollárra rúgott, ami meghaladja az Reuters elemzői előrejelzésében szereplő 21,71 milliárd dollárt.
