BUX 137847.44 -1,18 %
OTP 44230 -1,54 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel nyithat Budapest - megszólaltak a szakértők

Pluszban nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kedden az MTI-nek nyilatkozó szakértők szerint.

2016. október 18. kedd, 08:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint pozitív hangulat uralkodik a feltörekvő piacokon, ez segítheti a magyar tőzsdét is, amely emelkedéssel kezdte a hetet. Az HSBC megemelte célárát a Mol részvényeire vonatkozóan 20 500 forintra a korábbi 20 ezer forintról, így továbbra is vevők lesznek többségben.

Rövid Szabolcs, a Concorde Értékpapír Zrt. is azt emelte ki, hogy további emelkedés várható a magyar tőzsdén, amely hétfőn is felülteljesítő volt, a nemzetközi hangulat optimista. A vezető részvények közül szintén kiemelte, hogy a Mol részvények célárát megemelte a HSBC vételi ajánlással, így a Mol esetében további vevőkre számít.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 220,94 pontos, 0,78 százalékos emelkedéssel, 28 612,95 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 6,2 milliárd forint volt.

A Mol 200 forinttal, 1,14 százalékkal 17 725 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban.  Az OTP-részvények ára 70 forinttal, 0,95 százalékkal 7445 forintra nőtt, forgalmuk 3,3 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,10 százalékkal 458 forintra emelkedett, forgalma 226,3 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 3 forinttal, 0,05 százalékkal 5750 forintra csökkent, a részvények forgalma 604,1 millió forintot ért el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet