BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napja volt a Molnak

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,74 százalékos csökkenéssel, 27 481,04 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 8,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2016. szeptember 27. kedd, 17:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. technikai elemzője az M1-en elmondta, rossz hangulatban zárta a kereskedést a BÉT, pedig Hillary Clinton és Donald Trump hétfői elnökjelölti vitája után jó hangulatban kezdődött a kereskedés, fél százalék feletti pluszok is is voltak.

Napközben elkezdtek lefelé csorogni az árfolyamok, de még így is felülteljesítő volt a BUX index, zárásra azonban 0,74 százalékos mínuszba csúszott. A vezető papírok közül a Mol zárta leggyengébben a kereskedést. Az elemző szerint nagyjából a vezető európai tőzsdeindexek is ilyen szinten állnak.

A Mol árfolyama 1,44 százalékkal 16 745 forintra csökkent, 952,5 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 0,76 százalékkal 7150 forintra esett, forgalmuk 4,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 0,45 százalékkal 449 forintra erősödött, forgalma 318,9 millió forint volt.

A Richter-papírok 0,54 százalékkal 5552 forintra gyengültek, forgalmuk 1,8 milliárd forintot ért el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet