BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Telekom volt a nap nyertese

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,15 százalékos csökkenéssel, 28 097,66 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2016. szeptember 16. péntek, 18:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1-en elmondta: a nap nyertese a Magyar Telekom volt, a társaság bejelentette, hogy 12 milliárd forint európai uniós forrást nyert el vezetékes szélessávú hálózat fejlesztésére, ez a hír járult hozzá a részvény erősödéséhez.

A szakértő kitért arra, hogy a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, illetve a kis és közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX összetétele is változik, régiós szinten pedig a CECE-indexet súlyozták át. A hazai piacot nem mozgatták meg jelentősen az átsúlyozások.

A forgalom viszont érdekesen alakult: a 10 milliárd forint körüli pénteki kötés megfelel az átlagnak, de ennek mintegy fele a zárószakasz utolsó perceiben történt, mert ekkorra követték le a változtatásokat a befektetési alapkezelők, illetve az intézményi befektetők - fejtette ki.

A Mol  0,15 százalékkal 16 890 forintra csökkent, 1,8 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 0,35 százalékkal 7339 forintra esett, forgalmuk 4,9 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1,12 százalékkal 450 forintra erősödött, forgalma 635,0 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 0,34 százalékkal 5800 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet