BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl a 80 százalékon az MNB a BÉT-ben

Kiszállt a Budapesti Értéktőzsde Zrt.-ből (BÉT) annak negyedik legnagyobb tulajdonosa, az Urbana Corporation. A kanadai befektetési társaság mind a 169 341 darab BÉT-részvényét értékesítette, ami a hazai tőzsde 5,4 milliárd forintos jegyzett tőkéjének csaknem 3,13 százalékát tette ki - írta a Világgazdaság.

2016. augusztus 9. kedd, 12:00

Fotó: Napi.hu / Jaksa Vivien
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vevő az MNB, amelynek részesedése ezzel a pakettel 80,3 százalékra emelkedett.

A vételár nem ismert, de irányadónak tekinthető, hogy az MNB tavaly novemberben részvényenként 3550 forintot fizetett a bécsi tőzsde, valamint az osztrák elszámolóház együttesen 68,8 százalékot kitevő BÉT-pakettjéért, amivel a jegybank részesedése 6,94-ról 75,75 százalékra emelkedett. A jegybank akkor felajánlotta, hogy ezen a darabáron hajlandó megvenni a többi tulajdonos tőzsdepapírjait, azt követően hatvan napon belül, hogy a cégbíróság bejegyzi a jegybank többségi tulajdonossá válását. Ez a határidő április 2-án járt le. Vélhetően addig egymás tenyerébe csaptak az Urbana és a jegybank képviselői, és júliusban az ügylet pénzügyi zárása is megtörtént - fogalmazott a lap.

A kanadai cégen kívül még hárman váltak meg BÉT-részvényeiktől a múlt hónapban. Az eladásokat követően a tőzsdének 77 részvényese maradt, közülük nyolcnak a részesedése haladja meg az 1 százalékot. Legalább hárommal tovább csökkenhet a tőzsdetulajdonosok száma, miután a tavaly tavasszal bebukott Quaestor 1,2, a Hungária 0,6, valamint a Business Telecom alig 0,01 százalékos pakettjeit is felszámoló próbálja értékesíteni.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet