BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre mínuszban Budapest

A BUX csökkent szerda délelőtt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

2016. július 27. szerda, 11:53

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX 11.30-kor 27 844,90 ponton állt, ami a legutóbbi, keddi záróértékéhez képest 169,23 pontos, 0,60 százalékos csökkenés, a szerdai nyitásnál 180,92 ponttal alacsonyabb.

A részvénypiac forgalma délelőtt 1,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 25 forinttal, 0,14 százalékkal 17 690 forintra csökkent.

Az OTP-részvények ára 104 forinttal, 1,52 százalékkal 6732 forintra esett.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,22 százalékkal 447 forintra erősödött.

A Richter-papírok árfolyama 20 forinttal, 0,33 százalékkal 6010 forintra gyengült.

A nyitás előtt optimista hangulatú kereskedésre számított az MTI-nek nyilatkozó Sinka Csaba, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője, főként azért, mert nagyon jó gyorsjelentések érkeztek Amerikából, többek között az Apple-től.

A BÉT-en vezető részvények közül kiemelte a Richtert, amelynek árfolyama kedden történelmi csúcsot ért el 6065 forinton. Az elemző szerint a tőzsdén uralkodó jó hangulat miatt szerdán újabb történelmi csúcsot is elérhet az gyógyszerpapír árfolyama. A Richter a héten teszi közzé a gyorsjelentését, amely meghatározó lesz a részvény árfolyamának további mozgására.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet