BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengébb napot zárt Amerika

Csökkenéssel zártak hétfőn a New York-i tőzsde irányadó mutatói.

2016. július 25. hétfő, 22:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 78,34 ponttal, 0,42 százalékkal, 18 492,51 pontra esett vissza.

Az S&P 500-as mutató 6,53 ponttal, 0,3 százalékkal csökkent, és 2168,5 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 2,53 ponttal, 0,05 százalékkal lett kisebb, és 5097,63 ponton zárt.

Miután sem konjunktúraadat, sem jelentősebb vállalati eredmény nem jelent meg a nap folyamán, az indexeket elsősorban az energiaipari vállalatok részvényeinek az olajáresés miatti gyengülése húzta le. Miután a kőolaj ára 2,2 százalékkal, két és fél hónapos mélypontra zuhant a világpiacon, az S&P 500 energiaipari részvényei 1,9 százalékot estek, élen a Chevronnal (-2,2 százalék) és az Exxonnal (-1,7 százalék).

Szakértők azt mondják, az amerikai jegybank (Fed) szerdán esedékes kamatdöntése sem ad impulzust a piacoknak; az egybehangzó várakozások szerint változatlanul a 0,25-0,50 százalékos sávban marad az alapkamat. Az elemzők annál inkább várják, hogy Janet Yellen Fed-elnök nyilatkozatában hogyan értékeli az utóbbi időszakban napvilágot látott, a vártnál kedvezőbb amerikai makrogazdasági adatokat, valamint a Brexit-referendum - az Európai Unióból kilépést elhatározó nagy-britanniai népszavazás - várható hatásait.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet