BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vegyesen teljesített Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,22 százalékos csökkenéssel, 26 325,60 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 13,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

2016. június 30. csütörtök, 19:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol árfolyama 0,54 százalékkal 16 445 forintra csökkent, 2,3 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1,67 százalékkal 6350 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 0,22 százalékkal 446 forintra erősödött, forgalma 590,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 1,80 százalékkal 5650 forintra nőtt, a részvények forgalma 4,8 milliárd forintot ért el.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója elmondta: az elmúlt két napban, a Brexit-szavazás utáni sokk elmúltával kedvező lett a nemzetközi piaci hangulat, ami csütörtökre semlegessé vált. A nyugat-európai indexekkel szemben azonban a magyar tőzsde valamennyit esett és napi mélypontjához közel zárt.

A kereskedés egyébként nyugodt volt, a nap nyertese a Richter lett, a társaság felvásárlási tranzakciót hajtott végre, amit pozitívan értékelt a piac. Az OTP viszont gyengén teljesített, a kereskedés első órája után folyamatosan gyengült a részvény - tette hozzá.

Andorkó László, a Raiffeisen Bank devizakereskedője az M1-en szintén kiemelte: reggel még úgy tűnt, hogy folytatódik a jó hangulat, végül visszacsúsztak a részvényindexek, a BUX kissé gyengült is.

A Richter-papírok jó forgalomban sokat erősödtek. Az OTP ezzel ellentétes pályát járt be, összhangban azzal, hogy a bankoknak egész Európában rossz napjuk volt - mondta.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet