A Mol papírok értéke 0,45 százalékkal 16 740 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,87 százalékkal 6800 forintra csökkent, forgalmuk 4,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1,58 százalékkal 451 forintra nőtt, forgalma 295,4 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,28 százalékkal 5405 forintra esett, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint a magyar tőzsde enyhén lemaradt a nemzetközi kereskedéstől, az átlagosnál alacsonyabb forgalom mellett.
A nemzetközi piacokon túlnyomórészt emelkedtek az árfolyamok az elmúlt hetek visszaesését követő korrekció eredményeként. Az elemző úgy vélte: az emelkedés arra utal, hogy a befektetők a Brexitet övező bizonytalanság ellenére kockázatvállalóak.
Daróczi Andor, az MKB Alapkezelő vezérigazgató-helyettese az M1-en kifejtette: a nyugat-európai kereskedés egyik érdekessége, hogy még a brit uniós népszavazás előtt is az angol tőzsde teljesített a legjobban. Úgy tűnik, a befektetők egyelőre nem tartanak a kilépéstől.
