Andorkó László, a Raiffeisen Bank devizakereskedője az M1-en elmondta: nem volt váratlan esemény, meglepetés a magyar tőzsdén, csendes kereskedés után kisebb emelkedéssel zárt a BUX. A szakértő hozzátette, a nap nyertese a Mol volt, de a többi vezető papír is erősödéssel fejezte be a napot.
A Mol 1,8 százalékkal 16 305 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,6 százalékkal 6900 forintra nőtt, forgalmuk 1,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,4 százalékkal 459 forintra emelkedett, forgalma 384,1 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,4 százalékkal 5785 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
