BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felrobbant a Richter

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,3 százalékos emelkedéssel, 27 011,72 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 8,567 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2016. május 27. péntek, 18:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol  0,4 százalékkal 16 330 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1,9 százalékkal 6890 forintra csökkent, forgalmuk 2,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,2 százalékkal 459 forintra nőtt, forgalma 352,6 millió forint volt.

A Richter-papírok kurzusa  4,2 százalékkal 5839 forintra emelkedett, a részvények forgalma 4,1 milliárd forintot ért el.

Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1-en elmondta: az elemzők stagnálást vártak a pénteki kereskedési napon a BÉT-en - a nemzetközi hangulathoz igazodva -, ám a Richter árfolyama \"felrobbant\", több mint 4 százalékot emelkedett a magyar gyógyszeripari papír árfolyama, ami húzta a BUX indexet.

A szakértő hozzátette: jelezték, hogy a Richter kitörhet, de ekkora emelkedésre senki sem számított. A pénteki forgalom felét ugyanis a Richter adta. A következő hetekben további árnövekedésre lehet számítani ennél a részvénynél.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet