A Mol 0,4 százalékkal 16 330 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 1,9 százalékkal 6890 forintra csökkent, forgalmuk 2,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 0,2 százalékkal 459 forintra nőtt, forgalma 352,6 millió forint volt.
A Richter-papírok kurzusa 4,2 százalékkal 5839 forintra emelkedett, a részvények forgalma 4,1 milliárd forintot ért el.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1-en elmondta: az elemzők stagnálást vártak a pénteki kereskedési napon a BÉT-en - a nemzetközi hangulathoz igazodva -, ám a Richter árfolyama \"felrobbant\", több mint 4 százalékot emelkedett a magyar gyógyszeripari papír árfolyama, ami húzta a BUX indexet.
A szakértő hozzátette: jelezték, hogy a Richter kitörhet, de ekkora emelkedésre senki sem számított. A pénteki forgalom felét ugyanis a Richter adta. A következő hetekben további árnövekedésre lehet számítani ennél a részvénynél.
