BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP két százalék felett emelkedett

A vezető részvények a Richter kivételével erősödtek kedden az előző napi záráshoz képest.

2016. május 24. kedd, 18:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 1,30 százalékos emelkedéssel, 26 711,67 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

A nap elején még bizonytalan volt a magyar tőzsde, de folyamatosan emelkedett, és végül kifejezetten jól zárt. Ez annak is köszönhető, hogy jó lett a hangulat az európai tőzsdéken is - mondta Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1-en. A DAX index 2,27 százalékot emelkedett és jelentős pluszokat lehet látni az Egyesült Államokban is. A BUX 1,30 százalékot tudott javulni, az erősödést az OTP vezette.

Az alapkamat 15 bázisponttal, 0,90 százalékra mérséklése a szakértő szerint nem befolyásolta a részvénykereskedést, ugyanis nagyjából ez volt a várakozás. Az elemzőket inkább az érdekelte, folytatódik-e a kamatvágás. A közleményből arra lehet következtetni, a 0,90 százalékos szintnél megáll a monetáris tanács, ahogy az elemzők is várták. A forint, amely jelentősen gyengült az elmúlt napokban, és kedden az euróhoz képest 318 alatt is volt, a döntést, illetve kommünikét követően valamennyit erősödni tudott - mondta Kababik József.

A Mol 275 forinttal, 1,69 százalékkal 16 515 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 143 forinttal, 2,08 százalékkal 7023 forintra nőtt, forgalmuk 3,4 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,11 százalékkal 456 forintra emelkedett, forgalma 641,3 millió forint volt.

A Richter-papírok ára 1 forinttal, 0,02 százalékkal 5563 forintra csökkent, forgalmuk 1,3 milliárd forintot ért el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet