BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napja volt a Richternek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,04 százalékos emelkedéssel 26 899,84 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 6,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

2016. május 10. kedd, 18:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 0,5 százalékkal 16 595 forintra erősödött, 1,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1 százalékkal 7130 forintra nőtt, forgalmuk 3,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,2 százalékkal 465 forintra csökkent, forgalma 542 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 2,3 százalékkal 5596 forintra emelkedett, forgalmuk 1,9 milliárd forintot ért el.

Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1-en kifejtette: bár erősen nyitottak az európai tőzsdék és a BÉT is, napközben nem volt nagy elmozdulás. Este kezdődött az emelkedés, a DAX index 0,5 százalékkal nőtt. A BÉT-et is a nap végén kezdték felfelé húzni, a BUX több mint 1 százalékos pluszban zárt. A Richter egész nap a pozitív tartományban volt, de az 5596 forintos záróár lényegében az utolsó fél órában alakult ki. Az OTP esetében is a nap végére jöttek meg a vevők.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet