BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengébb hetet zárt a BÉT

Minden vezető részvény árfolyama mérséklődött a héten a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a tőzsde részvényindexe, a BUX 742,75 pontos, az előző héthez képest 2,76 százalékos csökkenéssel, 26 128,84 ponton zárt pénteken.

2016. május 8. vasárnap, 09:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac múlt heti forgalma 37,824 milliárd forint volt, míg az előző héten 38,203 milliárd forint. A vezető részvények közül a legnagyobb mértékben az OTP árfolyama csökkent a héten, 5,06 százalékkal, míg a legkisebb mértékben a Richteré, 0,42 százalékkal.

Hétfőn minimális mértékben csökkent a BUX, a kivárás volt jellemző, a befektetők a Magyar Telekom, a Richter és a Mol következő napokban publikálandó negyedéves gyorsjelentését várták. A londoni tőzsde zárva tartott hétfőn, így a forgalom átlag alatti volt.

Kedden a magyar tőzsdének nem sikerült függetlenednie a negatív nemzetközi hangulattól, alacsony forgalomban tovább csökkent a BUX. A nap vesztese a Mol volt, az olajipari vállalat részvényárfolyama több mint 2 százalékkal esett.

Szerdán a nemzetközi hangulatnak megfelelően negatív hangulat uralkodott a magyar piacon, tovább csökkent az index. Az európai tőzsdéken, amelyek szintén nagyjából 1 százalékot estek szerdán, egész nap negatív tartományban kereskedtek. Bár a Magyar Telekom kedden este a vártnál jobb eredményekről számolt be, a papír árfolyama esett a szerdai kereskedésben.

Csütörtökön az európai részvényindexekkel együtt pozitív tartományban mozgott a BUX, a kereskedés végére azonban gyengültek az árfolyamok, így a magyar tőzsde csak minimális, 0,11 százalékos emelkedéssel zárt. Érdemi elmozdulás csak a Magyar Telekom esetében volt, de pluszban zárt a Richter is, amelynek nyeresége emelkedő árbevétel mellett csökkent ugyan az első negyedévben, de kisebb mértékben az elemzők által vártnál.

Pénteken közepes forgalom mellett továbbra is eladói nyomás uralta a BÉT-et. A vezető részvények ára vegyesen változott, az OTP árfolyama már hatodik napja esett, a Mol és a Richter erősödött. A Mol-csoport eredménye a társaság pénteken nyilvánosságra hozott jelentése szerint csökkent 2016 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest, de így is meghaladta a szakértők által vártat.

A Mol árfolyama 415 forinttal, 2,49 százalékkal, 16 235 forintra esett egy hét alatt, 6,52 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 365 forinttal, 5,06 százalékkal, 6850 forintra gyengültek, forgalmuk 20 milliárd forintot tett ki a kereskedési hét végén.

A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,69 százalékkal, 465 forintra csökkent, forgalmuk 3,04 milliárd forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 23 forinttal, 0,42 százalékkal 5391 forintra esett, forgalmuk 7,73 milliárd forintot ért el a hét végére.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet