BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hírek a Renaulttól

Jelentősen, 11,7 százalékkal nőtt a Renault francia járműgyártó első negyedévi bevétele, miután megugrott az új modelljei iránti kereslet Európában.

2016. április 22. péntek, 10:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Renault azt közölte, hogy a március végével zárult három hónapban a bevétele 10,5 milliárd euróra emelkedett az egy évvel korábbi 9,39 milliárd euróról. Elemzők kisebb, 10,29 milliárd euró bevételre számítottak.

A cég világszerte 692 453 járművet értékesített, ami 7,3 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

A Renault járműveinek 63 százaléka Európában talált gazdát. Ez az arány 2011 óta a legmagasabb és azt jelzi, hogy zsugorodik az értékesítése az egykor olyan fontos piacain, mint Oroszország és Brazília, az ottani gazdasági gondok miatt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet