BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol volt a nap sztárja

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,7 százalékos emelkedéssel, 27 271,78 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 9,3 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

2016. április 19. kedd, 18:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol 1,9 százalékkal, 16 725 forintra erősödött, 2,9 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 1 százalékkal, 7380 forintra nőtt, forgalmuk 3,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 470 forintot ért, forgalma 372,1 millió forint volt.

A Richter-papírok kurzusa 0,7 százalékkal, 5560 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,3 milliárd forintot ért el.

Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint pozitív hangulat uralkodott a tőzsdén, a Mol volt a keddi kereskedés nyertese. Elmondta: a háttérben az húzódik meg, hogy még mindig erősen hatnak az Európai Központi Bank (EKB) mennyiségi, lazító intézkedései, ráadásul a piac várja, hogy az EKB csütörtöki kamatdöntő ülésén Mario Draghi, az EKB elnöke hogyan értékeli az európai piacok alakulását. A világban továbbra pénzbőség van, így a befektetők kedvelik a feltörekvő piacok papírjait, emiatt élénken érdeklődnek a magyar részvények iránt is.

Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1-en kifejtette: a vezető részvények közül bár az OTP is tudott emelkedni, de a Mol teljesített a legjobban, a Richter gyengült, a Magyar Telekom stagnált. Az elemző szerint a pozitív nemzetközi hangulatnak köszönhetően a BUX kifejezetten jól szerepelt. Európában is emelkedtek a tőzsdék, a DAX index 2,27 százalékot tudott erősödni.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet