A Mol papírokért 3,6 milliárdos forgalom mellett 3 százalékkal többet, 16 440 forintot adtak a nap végén.
Az OTP-részvények árfolyama 2,48 százalékos emelkedés eredményeként 6900 forintra nőtt, összesen 6,9 milliárd forint értékben kereskedtek a bankpapírokkal.
A Magyar Telekom részvényeinek kurzusa 2,49 százalékkal 452 forintra emelkedett 1,1 milliárd forintos forgalom közepette.
A Richter papírok a nap végén 1,24 százalékos drágulást követően 5490 forinton zártak, összesen 3,6 milliárd forintnyi részvény fordult meg a parketten.
Wéber Tamás, az MKB portfóliókezelője az M1-en elmondta: világszerte optimista volt a hangulat, mivel a befektetőket fűtötte az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed elnök, Janet Yellen beszéde, amelyből azt szűrték le, hogy nem várható kamatemelés rövid távon.
Európában 1,5-2 százalékos pluszokat, az Egyesült Államokban pedig 1 százalékos emelkedést lehet látni, miközben a BUX több mint 2 százalékos növekedéssel zárta a kereskedést, ezzel felülteljesítő volt.
