BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge hetet zárt Budapest

A húsvéti ünnepek miatt a világ nagy tőzsdéi pénteken zárva tartottak, így a budapesti börze sem nyitott ki. A BÉT adásvétele a négynapos kereskedésben az előző, március 15-i ünnep miatt háromnapos kereskedési hét forgalmának is csak 55 százalékát érte el. A BUX 25 446,07 ponton zárt csütörtökön, ez 1,9 százalékos esés az előző hétvégi értékhez képest.

2016. március 27. vasárnap, 11:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A négynapos hét összforgalma 38 milliárd forintot tett ki, szemben az előző, háromnapos heti kereskedésben elért 69 milliárd forinttal.

Hétfőn a részvénypiac forgalma 11 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengültek a pénteki záráshoz képest, a BUX index követte a főbb európai piacok mozgását.

Kedden a részvénypiac forgalma 11 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Kedden átlagos teljesítményt nyújtott a magyar piac, érdemi elmozdulás főbb makroadat híján nem volt. A BÉT enyhe pluszban tudta befejezni a kereskedést, a többi európai tőzsdének megfelelően. A forint árfolyama azonban az euróval szemben egészen 315,50-re gyengült a jegybank piac által nem várt kamatcsökkentésének hatására, de ez átmeneti gyengülésnek bizonyult.

Az előző napokkal összehasonlítva a szerdai forgalom átlag alatti volt, 9,1 milliárd forintot tett ki, amit a szakértők a rövid héttel magyaráztak, miután a piaci szereplők tudták, hogy pénteken nem lesz kereskedés a BÉT-en. Szerdán a német DAX indexhez képest a BUX alulteljesített, régiós viszonylatban azonban a magyar piac teljesítményét erősnek lehetett mondani. A Mol szerdai mozgását vélhetően az is befolyásolta, hogy az Egyesült Államokból kora délután érkezett olajkészlet adat hatására esett az olaj ára.

Az elemzők arra is felhívták a figyelmet, hogy Nagy Mártonnak, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnökének szerdai bejelentése nyomán - miszerint további kamatvágásokat sem lehet kizárni -, a forint az euróval és a dollárral szemben is tovább gyengült a keddi értékéhez képest.

Csütörtökön a részvénypiac forgalma mindössze 7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Csütörtökön negatív hangulatban kezdték a tőzsdék a napot, a befektetők valószínűleg a profitrealizálás mellett döntöttek a hosszú hétvége előtt. A reggeli órákban aktívabbak voltak az üzletkötők, délután már nagyon csendes volt a kereskedés a börzéken, így a BÉT-en is.

A vezető részvények mindegyikének csökkent a héten az árfolyama.

A Mol árfolyama 3,4 százalékkal 15 850 forintra csökkent, a héten a forgalma 8,88 milliárd forintot ért el.

Az OTP-részvények ára 1,3 százalékkal 6668 forintra esett, forgalmuk 18,28 milliárd forintot tett ki a héten.

A Magyar Telekom árfolyama 0,2 százalékkal 439 forintra gyengült, forgalma 3,98 milliárd forint volt.

A Richter-papírok árfolyama a héten 2 százalékkal, 5300 forintra csökkent, a részvények forgalma 6,22 milliárd forintot ért el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet