A Mol papírok értéke 2,1 százalékkal 15 850 forintra csökkent, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények árfolyama 1 százalékot esve a nap végén 6668 forinton zárt, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom kurzusa 0,2 százalékkal 439 forintra gyengült, forgalma 800,1 millió forint volt.
A Richter-papírokkal változatlanul 5300 forinton kereskedtek, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
Horváth István, a Raiffeisen Bank kötvénykereskedője az M1-en elmondta, mindenhol negatív hangulatban kezdték a tőzsdék a napot, a befektetők valószínűleg a profitrealizálás mellett döntöttek a hosszú hétvége előtt.
A reggeli órák voltak aktívabbak, délután már nagyon csendes volt a kereskedés a börzéken, így a BÉT-en is - közölte a szakértő, hozzátéve, hogy a magyar tőzsdén a Mol és az OTP volt a nap vesztese.
