A HVG tavaly márciusban közölte, hogy a Reálszisztéma anélkül vett egyik ügyfelének a Business Telekom (BTel) részvényeiből, hogy arra megbízást adott volna, a brókercég ügyvezető igazgatója, Kruchióné Marsi Piroska még hevesen cáfolt, azt állítva, egyetlen ügyfél vádaskodásáról van szó. Ám a Magyar Nemzeti Bank november elején felügyeleti biztost rendelt ki a Reálszisztémához. Mára kiderült: korántsem elszigetelt esetről van szó, hiszen több magánszemély is feljelentést tett, s azok alapján a rendőrség nyomoz - írja a Világgazdaság.
A gyanú szerint a Reálszisztéma hamis magánokiratot használt fel, folytatólagosan és üzletszerűen jelentős értékre csalt és sikkasztott. Az egyik ügyfélnek például felajánlották, ha a tőzsdei ár 80 százalékán vásárol BTel-részvényt, a papírokat a későbbiekben havi 4 százalékos felárral a Reálszisztéma visszavásárolja. Méghozzá abból a haszonból, amely azáltal keletkezik, hogy a BTel részvényeit bevezetik a frankfurti tőzsdére, és az követően azok árfolyama 6-9 hónapon belül kilő. Ám ennek bedőlve hiába vett az egyik kliens 2013-ban 35 millió forintért BTel-részvényeket, azokat a Reálszisztéma a 2014. április 30-án megjelölt napon nem vásárolta vissza. Ráadásul a károsult rájött arra, hogy fiktív árbevételi adatokkal megtévesztették.
