A részvénypiac forgalma 7,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Horváth István, a Raiffeisen Bank kötvénykereskedője elmondta, a délelőtti lendület elfogyott a nap második felére, de pluszban zárt a BUX.
A kereskedés nyertese az OTP volt, a bankpapír 2 százalékkal erősödött. Szintén jól teljesített a Mol, a részvény az olaj árfolyamának emelkedése miatt erősödött.
A Mol 105 forinttal, 0,78 százalékkal 13 615 forintra erősödött, 921,2 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 2 százalékkal 6109 forintra nőtt, forgalmuk 4,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,25 százalékkal 394 forintra csökkent, forgalma 568,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,56 százalékkal 5355 forintra esett, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
