BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP rántotta fel a BÉT-et

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 160,78 pontos, 0,69 százalékos emelkedéssel, 23 556,51 ponton zárt csütörtökön.

2016. február 4. csütörtök, 17:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvénypiac forgalma 7,8 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Horváth István, a Raiffeisen Bank kötvénykereskedője elmondta, a délelőtti lendület elfogyott a nap második felére, de pluszban zárt a BUX.

A kereskedés nyertese az OTP volt, a bankpapír 2 százalékkal erősödött. Szintén jól teljesített a Mol, a részvény az olaj árfolyamának emelkedése miatt erősödött.

A Mol 105 forinttal, 0,78 százalékkal 13 615 forintra erősödött, 921,2 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 2 százalékkal 6109 forintra nőtt, forgalmuk 4,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,25 százalékkal 394 forintra csökkent, forgalma 568,7 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,56 százalékkal 5355 forintra esett, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet