BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP húzta Budapestet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 218,37 pontos, 0,92 százalékos emelkedéssel, 23 997,31 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma átlag felett alakult, 10,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

2016. január 29. péntek, 18:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol  0,7 százalékkal 13 940 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 2,3 százalékkal 6094 forintra nőtt, forgalmuk 5,3 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,3 százalékkal 396 forintra emelkedett, forgalma 337,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama az előző napi zárószinthez hasonlóan 5599 forinton fejezte be a napot. A részvények forgalma 3,7 milliárd forintot ért el.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az M1-en elmondta, a BUX közel egy százalékos erősödése alatta maradt a nyugat-európai tőzsdék másfél százalékos emelkedésnek. Ez utóbbiak azonban csütörtökön két százalékot estek, így összességében az utóbbi két napban jobban teljesített a BÉT, mint a nyugat-európai börzék. A nap nyertese az OTP volt, míg a Richter az utolsó fél órában ment át a negatív tartományba. A forgalmat átlag felettinek nevezte az igazgató.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője azzal magyarázza az európai tőzsdék emelkedését, hogy a délutáni Egyesült Államokbeli makroadat mérsékelt árfolyam-reakciót idézett elő, annak ellenére, hogy a GDP változása plusz 0,7 százalék lett a negyedik negyedévben, a várt plusz 0,8 százalék helyett.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet